BK JIP Pardubice - BK Olomoucko 100:91
24.04.2019 18:00
18.03.2019 | S bilancí pěti výher a dvou porážek zakončili basketbalisté BK Olomoucko první polovinu nadstavbové skupiny A1. Stačilo málo a bilance mohla být ještě veselejší. V Ústí nad Labem prohráli o bod po druhém prodloužení, proti mistrovskému Nymburku ještě minutu před koncem vedli. I tak se v tabulce posunuli na třetí místo s náskokem dvou výher před svými pronásledovateli.
16.03.2019 | Rozjetá Opava, která vyhrála poslední čtyři zápasy a v minulém kole rozprášila Svitavy, otestovala aktuální formu Olomoucka v 7. kole nadstavbové skupiny A1. Slezané v zápase ani jednou nevedli a byli pouhými statisty. Domácí vyhráli vysoko 113:64, když o svém úspěchu rozhodli už během prvního poločasu.
15.03.2019 | Čtyři výhry v řadě získala ve skupině A1 Opava, dnešní soupeř BK Olomoucko. Finalista z minulé sezony se zjevně oklepal s náročného programu v základní části Kooperativa NBL, kdy současně bojoval v evropské Lize mistrů. Navíc se Slezanům vyprázdnila marodka, což naposledy odnesly Svitavy. Druhý tým ligy prohrál o propastných dvaačtyřicet bodů, což je pro Hanáky velké varování.
13.03.2019 | Pouze tři hráče na střídačce měl tým Brna, který chtěl v domácím prostředí potrápit basketbalisty BK Olomoucko. Dařilo se mu to pouze v prvním poločase, po obrátce hosté dominovali a vyhráli 103:73, když poslední minuty odehrály především týmové naděje.
11.03.2019 | Střelecky proti Děčínu sice Adam Goga vyšel střelecky naprázdno, přesto týmu pomohl k výhře čtyřmi přesnými asistencemi a především v obraně odvedl dobrou práci. I jeho zásluhou Olomoucko vedlo od první do poslední minuty. „Je to zasloužené vítězství,“ nabídl svůj pohled na utkání Goga.
09.03.2019 | Další povedený zápas předvedli basketbalisté BK Olomoucko proti Děčínu. Tým ze severu Čech přijel s přáním ukončit sérii šesti porážek v řadě, jeho šance ale zlikvidovali domácí hráči ve třetí čtvrtině v níž dali devětadvacet bodů. Po vítězství 90:71 dosáhli už na šestnácté vítězství v sezoně.
08.03.2019 | Pouhé tři dny po náročném utkání v Pardubicích čeká na basketbalisty BK Olomoucko další aspirant na medailové umístnění v probíhající sezoně. Válečníci z Děčína ve skupině A1 zatím prohráli všechny čtyři zápasy, na regionální výběr ovšem ztrácí jediné vítězství a v prvním vzájemném souboji v sezoně trefili rovných sto bodů. I v nadstavbě podávají kvalitní výkony a o dílčí úspěchy přišli po vyrovnaném průběhu zápasů. Třeba v Opavě v rámci 3. kola ještě deset minut před koncem vedli.
06.03.2019 | Do poločasu se František Váňa v utkání proti Pardubicím mezi střelce nezapsal, po pauze ale zaznamenal devatenáct bodů a byl klíčovou postavou BK Olomoucko, které se po výsledku 98:91 radovalo na půdě soupeře. Domácím nepomohlo ani šestadvacet úspěšných doskoků a celkově 22 bodů z opakovaných střel.