BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 70:77
03.04.2021 18:00

Olomoucko se drželo, nakonec přesto slavila Sluneta

03.04.2021 | Odveta za nedávnou bolestivou těsnou porážku na severu Čech se basketbalistům Olomoucka nepovedla. V 10. kole nadstavby prohráli se Slunetou Ústí nad Labem 70:77, když nezvládli především poslední čtvrtinu utkání.

O skvělý vstup do utkání se sedmi body postaral Henry, díky němuž Hanáci vedli 7:0 a 9:3. Sluneta se zvedla ke konci čtvrtiny a klíčový podíl na tom měl Fait. Po svém příchodu na palubovku dal v rychlém sledu devět bodů a jeho koš v 9. minutě poprvé poslal Ústí do vedení. Pak se skóre přelévalo ze strany na stranu, poslední slovo měl Henry, který stanovil skóre 20:19 po deseti minutách.
Americký pivot v dobrém zakončení pokračoval také v následující pasáži a ve 12. minutě svým devatenáctým bodem upravil na 28:24. Další střelci se ale dlouho příliš neprosazovali a díky tomu se Hanáci Slunetě bodově neodpoutali. Částečně se to povedlo až v 17. minutě, kdy po koši Váni měli domácí k dobru sedm bodů (35:28). Do poločasu Sluneta dokázala pouze snížit, proto Olomoucko vedlo 39:35.
Po návratu z kabiny především v prvních minutách Hanákům trošku chyběla energie a Sluneta se dostala do vedení 46:44. Pak se ale několika body připomenul Váňa a sedmi body v řadě otočil na 52:48. Náskok přesto domácí do konce čtvrtiny neudrželi. V závěru periody totiž chybovali v obraně a když inkasovali po střele Haymonda a sami neproměnili závěrečný pokus, vstupovali do čtvrté desetiminutovky za stavu 57:58.
Sluneta se po vstupu na palubovku rychle odpoutala na rozdíl pěti bodů a dlouho svůj náskok držela. Ve 37. minutě Henry přesto snížil na 65:68, následující pokusy už ale přesné nebyly a když Fait necelé dvě minuty před koncem trojkou upravil na 65:71, ztratili domácí reálnou šanci na vítězství.