BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 76:90
příští zápas
Dekstone Tuři Svitavy - BK Olomoucko
23.01.2021 18:00

Skvělé trojky na ústeckou Slunetu platily

13.01.2021 | V minulých sezonách se basketbalistům BK Olomoucko na palubovce Ústí nad Labem nedařilo, v dohrávce 8. kola Kooperativa NBL si to ale vynahradili. Až na první minuty byli lepším týmem. Naprosto zaslouženě získali po výsledku 81:70 třetí vítězství v probíhajícím ligovém ročníku, když proměnili patnáct trojek.

Vstup do první čtvrtiny hostujícímu týmu vůbec nevyšel. Po čtyřech minutách Sluneta vedla 8:2, další nápor zastavila až trojka Pekárka. Hanáci se pak dokonce dostali na rozdíl bodu, následovala ale další hluchá pasáž, po které prohrávali 7:14. Ústí pak také neproměnilo některé otevřené střely, v poslední minutě ale jeho hráči zaznamenali čtyři body v řadě a vedlo 18:13.
Krátká pauza Olomoucku prospěla. Váňa pěti body během jediné minuty vyrovnal, Sychra pak otočil skóre a následující trojka Bezbradici nastartovala hostující nápor. Díky dobré střelbě trojek se hosté v 16. minutě odpoutali na rozdíl jedenácti bodů (37:26).  Do konce poločasu ale dokázali přidal pouze dva body a toho Severočeši využili ke snížení ztráty na tři body – 36:39.
Na začátku druhého poločasu se rychlými šesti body připomenul domácí Pecka a otošil průběžné skóre. Hanáci včas kontrovali a za nerozhodného stavu ve 25. minutě získali po trojkách Bezbradici a Váni náskok šesti bodů (52:46). Z pohledu třetí čtvrtiny to byl klíčový okamžik. Díky němu vstupovali do závěrečné pasáže utkání s mírným vedením 63:58 basketbalisté Olomoucka.
Naději na úspěch vzápětí posílily trojky Váni a Adama Klepače, po kterých domácí přišli o klid a začali chybovat. Ve 36. minutě prohrávali 58:76 a v závěru už si Hanáci na palubovce náskok pohlídali.