BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 76:90
příští zápas
Dekstone Tuři Svitavy - BK Olomoucko
23.01.2021 18:00

Opavský favorit se bál až do konce

19.12.2020 | Ani výrazně zlepšený výkon neukončil sérii porážek basketbalistů BK Olomoucko. Proti Opavě předvedli i bez zraněného Bezbradici kvalitní představení a v prvním poločase si vypracovali místy až třináctibodový náskok, přesto prohráli 86:91 a zůstávají v tabulce na dvanáctém místě.

Úvod utkání byl ve znamení střeleckých dostihů na obou stranách. První tři proměněné střely byly  trojkové vzdálenosti. Pak se sice trošičku snajpři z dálky odmlčeli, skóre přesto narůstalo na obou stranách. Domácí drželi krok a protože se jim dařilo, v závěru čtvrtiny v útoku ještě přitlačili a favorizovaného protivníka dokonale zaskočili. Po bodech Sychry a trojce Váni vedli po deseti minutách 33:22.
Ve druhé periodě se hosté snažili utkání otočit a postupně snižovali svoji ztrátu. Ve 14. minutě Slavík upravil na 34:36 z opavského pohledu, následovala ale trojka Erika Klepače a koš s faulem Pekárka a Hanáci ale odskočili. V ofenzivě se jim opravdu dařilo. Do poločasu měli tři dvouciferné střelce, celkově se trefilo hned osm hráčů a tomu odpovídalo skóre 63:51 po dvaceti minutách.
Po přestávce se již na palubovce neobjevil rozehrávač Kouřil, který střet na konci poločasu odnesl zraněným ramenem, rychle se vyfauloval Váňa a všechny trumfy na obrat byly na straně slezského mužstva. Tvrdou hrou se hosté dokázali prosadit pod oběma koši a postupně se dostávali do náporu. Olomoucko přišlo o několik míčů a nakonec i o vedení a do poslední části vstupovali za stavu 75:76.
V závěrečné pasáži domácí výběr šel doslova na krev a otočil ještě na 79:76, pak ale několik minut nedokázal zakončit. Opava se odpoutala sérií deseti bodů v řadě a získala klíčový náskok, o který se postaral Gniadek, když proměnil tři trojky v rychlém sledu a dodal svému klid před naprostou koncovkou, přestože v ní domácí snížili na rozdíl pěti bodů.