BK Olomoucko - Hradec Králové 79:98
24.10.2020 18:00

Hanákům v poslední čtvrtině došly síly

13.11.2020 | Restart ligové soutěže basketbalistům BK Olomoucko nevyšel. V dohrávce 2. kola Kooperativa NBL na palubovce Brna prohráli 74:87, přestože ještě na začátku poslední čtvrtiny drželi nerozhodné skóre. V koncovce měli ale domácí, kteří si pomohli i kvalitní střelbou z dálky, více fyzických sil.

Začátek střetnutí byl vyrovnaný do konce třetí minuty, kdy koš Feštra přinesl skóre 8:8. Pak se ovšem domácí nadechli k velkému náporu a zásluhou trojice Blake, Puršl, Farský odskočili na 17:8 a diktovali tempo hry. V 6. minutě Brno vedlo dvouciferným rozdílem 20:10, to ale bylo jeho maximum. Další propad odmítl trojkou Palyza pak už hosté začali pomaličku ztrátu stavovat. Přesto po deseti minutách prohrávali o pět bodů – 22:27.
Hanáci ve své snaze dotáhnout manko pokračovali i ve druhé čtvrtině. Ve 14. minutě po koši Sychry už prohrávali o jediný bod (31:32) a o minutu později už dokonce vedlo 36:34, když Štěpán přes faul svůj pokus a proměnil i následující trestný hod. Brno kontrovalo kvalitní střelbou z dálky a opět otočilo výsledek. Po trojkách Nehyby a Bálinta vedlo v poločase o jediný bod 49:48.
Po přestávce se chvíli zdálo, že se hosté dostanou před svého soupeře a platilo to do 24. minuty, kdy Olomoucko vedlo 56:53. Hanáckému týmu ale v následujících minutách odešla střelba a až do konce čtvrtiny přidal pouhé tři body. Brno také neproměnilo celou řadu pokusů, i tak se dostalo do vedení. Po třiceti minutách vedlo 65:59 a to ještě střela Půlpána v poslední sekundě skončila na obroučce.
Basketbalisté Olomoucka se chtěli vzepřít osudu a velkým nasazením dokázali ve 33. minutě srovnat na 65:65,vzápětí však inkasovali sedm bodů v řadě. Čtyři minuty před koncem už prohrávali 67:77 po bodech Krakoviče a bylo rozhodnuto.

1ERA Basketball Nymburk1091971:79990.0
2BK Opava1091945:78690.0
3Basket Brno752572:54571.4
4BC GEOSAN Kolín853691:66562.5
5USK Praha1064811:80260.0
6SLUNETA Ústí nad Labem1055845:84350.0
7BK JIP Pardubice1156906:91545.5
8Královští sokoli1046779:84540.0