BK Olomoucko - Hradec Králové
24.10.2020 18:00

Střelecké selhání využila Nová huť

03.10.2020 | Na špatnou střelbu doplatili basketbalisté BK Olomoucko v Ostravě. Utkání 6. kola základní části Kooperativa NBL prohráli 74:88, když se jim dlouho nedařilo při zakončení z dálky a úspěšnost střelby za dva body jen lehce přesáhla čtyřicet procent.

Hosté na začátku zápasu proměnili dvě trojky v řadě a také díky tomu po čtyřech minutách vedli 10:9. Po pěti minutách bylo vyrovnáno na 13:13 a další okamžiky patřily Ostravě. Dvě ztráty v útoku domácí dokázali potrestat a v osmé minutě si za stavu 15:20 bral kouč Olomoucka oddechový čas. Domluva hráčům příliš nepomohla. Po deseti minutách hosté prohrávali 22:28, protože si nedokázali pohlídat protivníkovu střelbu z dálky.
Na začátku druhé čtvrtiny hosté zlepšili obranu, trápili se ale při zakončení a místy ztráceli až sedm bodů. Pomohly jim až trojky rozehrávačů Feštra a Kouřila a ty přinesly snížení ztráty na 35:36. Následovala ale slabší pasáž, po níž Ostrava odskočila po sérii 12:2 na dvouciferný rozdíl (49:37). V závěru desetiminutovky Hanáci ze své ztráty umazali pouze dva body a prohrávali 39:49.
Na první body třetí čtvrtiny se čekalo přes minutu a půl než Palyza proměnil dva trestné hody. Nápor Hanáků to nepřineslo. Sice se dotáhli na rozdíl čtyř bodů a prohrávali pouze 48:52, až do 26. minuty ale nepřidali ani koš a rázem ztráceli čtrnáct bodů - 48:62. Zpět je vrátily až trojky Kouřila a Palyzy. Bylo to ovšem jen krátké vzepjetí, ke slovu se opět dostala Nová huť a deset minut před koncem měla za stavu 69:56 blíž k vítězství.
Závěrečnou periodu domácí odehráli v naprostém klidu. Čtyři minuty před koncem vedli dokonce o dvacet bodů a přestože Olomoucko dokázalo z manka šest bodů ubrat, muselo se smířit s nepříjemnou porážkou.

1ERA Basketball Nymburk660602:491100.0
2BK Opava651585:47683.3
3USK Praha752559:54971.4
4SLUNETA Ústí nad Labem532414:39060.0
5BC GEOSAN Kolín211150:15750.0
6NH Ostrava633465:49950.0
7BK JIP Pardubice734576:60142.9
8Basket Brno312219:23233.3