BK Olomoucko - Hradec Králové
24.10.2020 18:00

Nepovedený výjezd na opavskou palubovku

23.09.2020 | Basketbalisté BK Olomoucko nedokázali navázat na předchozí kvalitní výkony a v rámci 4. kola Kooperativa NBL prohráli 70:101 na půdě Opavy. Do poločasu se ještě drželi na dostřel, po obrátce ale rychle přišli o naději na dobrý výsledek.

Skóre otevřel trojkou Gniadek a naznačil, že domácí opět budou spoléhat na kvalitní střelbu z dálky. Po pěti minutách už hosté prohrávali 6:13 a nemohli se dostat do odpovídajícího herního tempa. Svým uměním je trápil především Šiřina, který stačil za šest minut na palubovce dát devět bodů. Zlepšení přišlo až v závěru periody, kdy trojka Feštra a koš Palyzy přinesla snížení místy dvouciferné ztráty na 16:23.
Olomoucko dělalo co mohlo, aby se k soupeři přiblížilo. Feštr měl už ve 13. minutě na svém kontě deset bodů, o dvě minuty později jej mezi dvoucifernými střelci doplnil Pekárek. Ani to nestačilo na dorovnání výsledku. I zásluhou opavského Slavíka, který se opakovaně prosadil z nájezdu. V závěru ještě Slezané potrestali několik chyb Hanáků a díky tomu v poločase vedli 46:37.
Do druhého poločasu vstoupila Opava sérií osmi bodů v řadě a získala patřičné sebevědomí. Ve 24. minutě už Jurečka po trestných hodech zvyšoval domácí vedení na 59:39, ve stejné minutě se navíc v sestavě Olomoucka vyfauloval Šantelj a o všem podstatném bylo prakticky rozhodnuto. Domácí hráli v klidu a velké pohodě, na koše soupeře pravidelně odpovídali a tomu odpovídalo skóre 70:52 deset minut před koncem.
V závěru už Slezané dominovali, jejich soupeř naopak dohrával ve velkém útlumu. Střelecky se nedařilo obvyklým oporám Palyzovi a Váňovi a jen dva body dal Bezbradica, který strávil na hřišti pouze třináct minut.

1ERA Basketball Nymburk660602:491100.0
2BK Opava651585:47683.3
3USK Praha752559:54971.4
4SLUNETA Ústí nad Labem532414:39060.0
5BC GEOSAN Kolín211150:15750.0
6NH Ostrava633465:49950.0
7BK JIP Pardubice734576:60142.9
8Basket Brno312219:23233.3