příští zápas
BK Olomoucko - BK Opava
22.11.2019 18:00

Bojovnost a vůle slavila úspěch

02.11.2019 | Velké drama přineslo utkání BK Olomoucko a Děčína. O vítězi rozhodovalo až prodloužení a v něm se po výsledku 91:87 radovali domácí. Svého soupeře nepřehráli, extrémním nasazením a bojovností ovšem přerušili sérii dvou porážek.

Především v útoku se domácí trápili v první čtvrtině. Během deseti minut se střelecky prosadili pouze dva hráči a tomu odpovídal vývoj skóre. Hanáci sice vedli, v 8. minutě už ale prohrávali 7:12, když Válečníci dokázali potrestat ztráty soupeře. O míč přišli domácí hned v pěti případech a čtyřikrát pak inkasovali. Tomu odpovídal výsledek 11:17 po úvodní desetiminutovce.
Tu druhou otevřel trojkou děčínský Žikla. O chvíli později jej napodobil Autrey a Severočeši vedli 23:11. Ztráta Olomoucka narostla na dvanáct bodů, až pak se ji podařilo zastavit. Několik slepených košů přineslo snížení a minutu a půl před koncem poločasu už Palyza po koši s faulem upravil na 30:32. Vyrovnat sice domácí nestihli, přesto po dvaceti minutách za stavu 32:35 drželi šanci na výhru.
Po 130 sekundách třetí čtvrtiny Josipovič čtyřmi body v řadě otočil na 36:35 a pak se soupeři přetahovali o každý koš. Ve 25. minutě to bylo 46:46. Pak trefil trojku Palyza, vzápětí jeho nájezd zakončil Morgan a domácí odskočili na 51:46. Válečníci odpověděli agresivní obranou na hranici faulu a v polovině třicáté minuty po úspěšném trestném hodu Žikly otočili výsledek na 56:55.
Napínavá podívaná gradovala ve čtvrtém dějství. Děčín vedl o čtyři body, ve 34. minutě bylo vyrovnáno na 64:64. Na trojku Feštra dokázal odpovědět košem a trestným hodem Morgan. Při některých střelách měli domácí i štěstí. Platilo to v případě Kouřila, jehož trojka o desku znamenala vedení 72:70 dvě a půl minuty před koncem. Přesto šlo střetnutí za stavu 78:78 do prodloužení, v němž dali důležité trojky Sehnal a Palyza a ty přinesly vítězství.

1ERA Basketball Nymburk10100985:712100.0
2BK Opava111011010:79090.9
3BK JIP Pardubice1073766:73570.0
4BK Olomoucko1064848:80260.0
5DEKSTONE Tuři Svitavy1165947:90954.5
6USK Praha1165868:87654.5
7SLUNETA Ústí nad Labem1165922:96754.5
8BK ARMEX Děčín1055805:79950.0