příští zápas
BK Olomoucko - BK Opava
22.11.2019 18:00

Střelecké trápení využili Medvědi k vysoké výhře

30.10.2019 | Hodně trpkou pilulku museli strávit basketbalisté BK Olomoucko na kolínské palubovce. V ligovém utkání prohráli vysoko 58:82, když v průběhu střetnutí selhali střelecky. Proměnili pouze tři z dvaadvaceti trojkových pokusů a v poslední čtvrtině dokonce zaznamenali jen sedm bodů.

Hned z prvního útoku trefil těžkou trojku Granič a už tím dali domácí najevo, že budou nepříjemným soupeřem. Na protivníka vyrukovali agresivní obranou a snahou o rychlý protiútok a s jednoduchou taktikou si Hanáci nevěděli rady. Do vedení se v první čtvrtině dostali pouze jednou. Kolínský náskok byl minimální až do poslední minuty, kdy nepřesnou přihrávku Gogy potrestal Číž a Olomoucko prohrávalo 16:21.
Celek reprezentující středomoravský region v následujících minutách zpřesnil svoji hru a už ve 13. minutě srovnal skóre na 24:24 po bodech Dedka. Medvědy ani to nevyvedlo z konceptu, vzali si vedení zpět a odolávali až do 17. minuty, kdy proměnil koš s faulem Vašát a otočil na 31:29 pro Olomoucko. Koncovka periody ovšem patřila domácímu týmu, který po dvaceti minutách vedl nejtěsnějším rozdílem 38:37.
Do druhého poločasu nevstoupilo Olomoucko ve střelecké pohodě a v průběhu prvních pěti minut dalo pouhé dva body. Domácí na tom byli o něco lépe a ve 25. minutě proto vedli 47:39. Hanáci pak dokázali ze svého manka ubrat čtyři body, bylo to ale pouze chvilkové zlepšení. Po nájezdu Číže prohrávali 39:47 a deset minut před koncem dokonce ztráceli jedenáct bodů(51:62), když nepohlídali závěrečný trojkový pokus Igrutinoviče.
Definitivně rozhodly následující čtyři minuty, v nichž Hanáci neproměnili čtyři střely, dopustili se tří ztrát a ve 34. minutě prohrávali 51:68. Koncovku dohrávali ve velkém útlumu, snažili se o zakončení z krkolomných pozic a pouze čekali na závěrečnou sirénu, která ukončila jejich trápení.

1ERA Basketball Nymburk10100985:712100.0
2BK Opava111011010:79090.9
3BK JIP Pardubice1073766:73570.0
4BK Olomoucko1064848:80260.0
5DEKSTONE Tuři Svitavy1165947:90954.5
6USK Praha1165868:87654.5
7SLUNETA Ústí nad Labem1165922:96754.5
8BK ARMEX Děčín1055805:79950.0