příští zápas
BK Olomoucko - BK Opava
22.11.2019 18:00

Tuři ze Svitav loupili na Hané

26.10.2019 | Nečekaný průběh mělo utkání mezi BK Olomoucko a svitavskými Tury. V repríze posledního souboje o bronzovou medaili dominovali hosté, kteří místy vedli až o dvaadvacet bodů. Hanáci prohráli 85:92, když naposledy vedli v 9. minutě zahajovací čtvrtiny.

Domácí měli skvělý začátek a vedli 5:0 a 7:1. Po koši Morgana na začátku 4. minuty už vedli o osm bodů (13:5) a přinutili svitavskou střídačku k vybrání oddechového času. Od šesté minuty Tuři využívali velkého počtu faulů Hanáků. V průběhu čtvrtiny měli k dispozici hned osm trestných hodů a díky nim postupně stahovali ztrátu. V samotném závěru se navíc dostali do vedení 19:18 po koši Obriena.
Druhá část utkání byla z domácího pohledu hodně nepovedená, což avizovala úvodní šňůra hostů 13:1. Hráči Olomoucka znejistěli a začali chybovat i v útoku, kde se pouštěli do kostrbatých kombinací a ty neměly šanci na úspěch. V 16. minutě navíc neuhlídali Marka a jeho dvě trojky v řadě přinesly průběžnou ztrátu osmnácti bodů. Až na konci poločasu se žlutí z těžkého direktu otřepali, přesto po dvaceti minutách prohrávali 36:50.
Ani ve třetí desetiminutovce se domácí nedostali do tempa. Hře chyběla plynulost kvůli častým zásahům rozhodčích a s tím se lépe vyrovnali basketbalisté Svitav. Navíc si udrželi střeleckou pohodu z prvního poločasu a po trojce Slezáka ve 27. minutě už vedli dokonce 67:45. Tuři trefovali i těžké střely, Olomoucko naopak zakončení nevycházelo a tomu odpovídalo skóre 53:71 po třiceti minutách.
Ještě na začátku poslední periody se svěřenci Predraga Benáčka pokusili o zázrak a snížili na 62:74, když většinu útoků táhl rozehrávač Kouřil. Jenže pak třikrát zvolili špatné zakončení a jejich soupeř znovu odskočil na rozdíl patnácti bodů (62:77). V závěru sice středomoravský celek stáhl až na 79:83, výsledek už ale otočit nedokázal.

1ERA Basketball Nymburk10100985:712100.0
2BK Opava111011010:79090.9
3BK JIP Pardubice1073766:73570.0
4BK Olomoucko1064848:80260.0
5DEKSTONE Tuři Svitavy1165947:90954.5
6USK Praha1165868:87654.5
7SLUNETA Ústí nad Labem1165922:96754.5
8BK ARMEX Děčín1055805:79950.0