příští zápas
BK Olomoucko - BK Opava
22.11.2019 18:00

Výborná hra v obraně zastavila Pardubice

19.10.2019 | Až nečekaně snadno dosáhli na třetí vítězství v sezoně basketbalisté BK Olomoucko. V Pardubicích uspěli naprosto zaslouženě. Po poctivém výkonu uspěli v poměru 83:63, když místy vedli až do devětadvacet bodů a aktivním napadáním donutili svého protivníka k šestadvaceti ztrátám.

Oba soupeři hráli od začátku hodně rychle a tomu odpovídalo také časté střídání. Hned během první čtvrtiny poslali hosté do zápasu osm hráčů, domácí dokonce ještě o jednoho více. Vysoké tempo zpočátku více vyhovovalo Olomoucku. Sice inkasovalo jako první, rychle ale skóre otočilo. Od šesté minuty byli bodově vepředu a v poslední minutě odskočili na rozdíl sedmi bodů – 23:16.
Vedení hosty povzbudilo a zásluhou pěti bodů Morgana odskočili ve 12. minutě na rozdíl deseti bodů (28:18). V tu chvíli se Pardubice na několik minut zvedli a sérií šesti bodů snížili. Pak ovšem Hanáci přitlačili v obraně a sérií 14:1 si zajistili nadějné vedení 42:28 na konci osmnácté minuty. Poslední slovo na konci poločasu měl Půlpán, jeho dalekonosná střela však pouze snížila ztrátu Východočechů na 33:46.
Pardubice vstoupily do třetí čtvrtiny s touhou dvoucifernou ztrátu vymazat, jejich plán ale tvrdě narazily. Hostující sestava výborně bránila a přes čtyři minuty nedostala ani bod. Sama naopak po koši Norwy natáhla bodový rozdíl na dvacet bodů (53:33). Tým Olomoucka nevyvedla z konceptu ani krátké vzepjetí protivníka. Pod vlastním košem dominoval a díky tomu vstupoval do poslední pasáže za příznivého stavu 65:43.
S chutí hrající Hanáci pokračovali v pardubické demolici i na začátku závěrečné periody. Po úvodních šesti bodech dovolili soupeři skórovat, přesto vedli ve 34. minutě rozdílem třídy 74:45 a s přehledem si došli pro zasloužený úspěch.

1ERA Basketball Nymburk10100985:712100.0
2BK Opava111011010:79090.9
3BK JIP Pardubice1073766:73570.0
4BK Olomoucko1064848:80260.0
5DEKSTONE Tuři Svitavy1165947:90954.5
6USK Praha1165868:87654.5
7SLUNETA Ústí nad Labem1165922:96754.5
8BK ARMEX Děčín1055805:79950.0