SLUNETA Ústí nad Labem - BK Olomoucko
08.04.2020 ZRUŠENO

Vysokoškoláci kladli odpor, podlehli až v závěru

12.10.2019 | Hodně těžce se rodilo druhé vítězství basketbalistů BK Olomoucko v novém ročníku Kooperativa NBL. Jejich soupeřem byl do té doby neporažený USK Praha a vysokoškoláci ukázali, že mají letos k dispozici konkurenceschopný výběr. Domácí vyhráli až po boji 90:77, klíčový náskok však získali až v poslední periodě.

Také vstup do druhého domácího zápasu týmu úplně nevyšel a proměnil až pátý útok. Přesto šel už ve 3. minutě do vedení. Do žádného bodového trháku se ale Hanáci nedostali, protože se už během prvních pěti minut dopustili tří ztrát. V závěru čtvrtiny navíc neproměnili dvě otevřené střely a jednou nezakončili v limitu, vysokoškoláci otočili skóre a po deseti minutách vedli 17:15.
Hosté vycítili, že jejich soupeř není v optimální pohodě a dokázali toho využít. Důležité body dávala chorvatská posila Proleta a i další Pražané byli úspěšní. Pomaličku navyšovali svůj náskok a v 17. minutě Olomoucko prohrávalo 28:37. Odpovědělo sérií pěti bodů. pak ale opět inkasovali. V poslední minutě ale zabojovali a sérií sedmi rychlých bodů snížili na 40:41 po druhé čtvrtině.
Do třetí desetiminutovky vstoupili domácí lépe. Proměnili tři trojky v rychlém sledu a otočili na 49:43. Následovala ale slabší pasáž, kdy se naopak předvedli hráči USK a během dvou minut zaznamenali sedm bodů v řadě a šli zase do vedení. Bylo to pouze na chvíli. Vysokoškoláci začali dělat chyby, které žlutí dokázali potrestat a do poslední části střetnutí šli za stavu 66:59.
V závěru měli domácí lepší nervy. Ve 34. minutě poprvé vedli dvouciferným rozdílem 76:66, když Douglas dopíchl neúspěšný nájezd Palyzy a toto vedení už dokázali, přes tvrdou hru vysokoškoláků, udržet.

1ERA Basketball Nymburk222202214:1612100.0
2BK Opava221751904:167277.3
3DEKSTONE Tuři Svitavy221661919:178372.7
4BK JIP Pardubice221391751:166259.1
5BK Olomoucko2212101912:182554.5
6SLUNETA Ústí nad Labem2212101795:187254.5
7USK Praha2211111804:179950.0
8BK ARMEX Děčín2210121782:180045.5