příští zápas
BK JIP Pardubice - BK Olomoucko
19.10.2019 18:00

Vítězství ve Zlíně bez jediné porážky

09.09.2019 | Bez větších problémů ovládli basketbalisté BK Olomoucko sedmý ročník Memoriálu Karla Vilíma, turnaje, který se koná na začátku září tradičně ve Zlíně. V mezinárodní konkurenci Hanáci ve všech třech zápasech dominovali a v zápasovém tempu pilovali signály i herní systémy.

Stovka domácímu Zlínu
Proti domácímu výběru si basketbalisté s chutí zastříleli a od první minuty diktovali tempo hry. Už během úvodní desetiminutovky odskočili snaživému soupeři na rozdíl třiadvaceti bodů a vedli 35:12. Slušná obrana byla základem povedených ofenzivních akcí také v dalším pokračování poločasu. Dařilo se pivotům i hráčům v poli a tomu odpovídal výsledek 60:25 po dvaceti minutách. Ve svižném tempu pokračovali hosté i po pauze. Deset minut před koncem vedli 82:43 a v závěrečné periodě povolili Zlínu pouze šest bodů. Sami ovšem pálili ostrými. Zvítězili 109:49, přičemž stovku pokořil v polovině sedmatřicáté minuty po hezkém zakončení Jiří Dedek.

Kontrolovaná výhra s Brnem
Ligové Brno prověřilo aktuální formu bronzového medailisty z posledního mistrovského ročníku. Díky lepšímu vstupu do zahajovací periody získali Hanáci mírný náskok (24:16), ve druhé desetiminutovce ale soupeř dokázal svoji ztrátu stáhnout na pět bodů a za stavu 44:39 nebylo o vítězi zdaleka rozhodnuto. Klíčová byla třetí čtvrtina, ve které se výrazně ukázaly zámořské posily Olomoucka. Dvojice Javonte Douglas, Malik Morgan dala dohromady v utkání 43 bodů a pomohla k náskoku 66:54 po třiceti minutách. V závěrečných minutách se sice Brno snažilo svoji ztrátu dotáhnout a duel zdramatizovat, Olomoucko si ovšem výhru 85:72 pohlídalo.

Obrat s Dukes po pauze
Výsadní postavení v turnaji chtěli v závěrečném střetnutí hráči Olomoucka potvrdit proti týmu Klosteneuburg Dukes. Rakouský celek však v první čtvrtině ovládl palubovku a vyhrál o šest bodů 20:14. Těsné vedení udrželi také v dalším dějství a v poločase Hanáci ztráceli při skóre 32:35 tři body. Do druhého poločasu ovšem vstoupili dobře a výsledek otočili. Rychlý přechod na útočnou polovinu přinesl celou řadu snadných bodů a naděné vedení 62:54 před začátkem závěrečné desetiminutovky. V ní sestava Predraga Benáčka poctivě bránila a po několika získaných míčích náskok ještě navýšila. Olomoucko porazilo Klosteneuburg 83:69 a radovalo se z vítězství v celém turnaji.

1ERA Basketball Nymburk330291:197100.0
2BK Opava330278:198100.0
3SLUNETA Ústí nad Labem330297:275100.0
4BK Olomoucko321280:24766.7
5USK Praha321253:22766.7
6BK JIP Pardubice321236:21566.7
7BK ARMEX Děčín321252:25866.7
8DEKSTONE Tuři Svitavy312271:27033.3