BK JIP Pardubice - BK Olomoucko 100:91
24.04.2019 18:00

První výhra Hanáků v olomoucké Čajkaréně

06.04.2019 | Na čtvrtý pokus dokázali basketbalisté BK Olomoucko vyhrát v Čajkaréně. Ve své druhé domácí hale porazili Brno 96:66, přestože zpočátku prohrávali a stále se museli obejít bez svého kapitána Lukáše Palyzy.

Domácím chvíli trvalo, než se dostali do tempa. Rychle prohrávali 0:6 a 2:9 a až pak se pořádně rozjeli. Hráči Brna byli uvolnění a trefovali se celkem přesně z velké vzdálenosti. Díky tomu drželi vedení až do 7. minuty, kdy Douglas smečí vyrovnal na 12:12. V závěru periody Hanáci převzali režii duelu a necelé dvě minuty před sirénou měli osm bodů k dobru (20:12). Do konce čtvrtiny ještě náskok mírně navýšili a vedli 23:14.
Hned po první akci druhé periody navýšili domácí své vedení na dvouciferný rozdíl a pohodlný rozdíl si dlouhé minuty bez větších problémů hlídali. Brno se několikrát dokázalo v útoku prosadit, přesto bylo vidět, že v lepší pohodě jsou basketbalisté Olomoucka. Ti se snažili hrát rychle a pestře a v posledních dvou minutách ještě přidali. Díky tomu v šatně odpočívali za stavu 49:32.
Skóre druhého poločasu otevřel Váňa, poklidný průběh zápasu to ovšem nepřineslo. Hostující výběr se nesmířil s rolí předem poraženého týmu a začal svoji ztrátu snižovat. Stegbauer se několikrát trefil z dálky a po čtyřech minutách domácí vedli pouze 55:48. Až toto skóre Hanáky opět vyburcovalo ke zvýšení svého úsilí. V průběhu 28. minuty opět vedli 66:48 a po trojce Dedka a do koncovky vstupovali za stavu 72:51.
Po další minutě a půl to už bylo 78:81 a pro obra trenéry to byl signál, aby vstoupili do děje. Hostující kouč zkusil zastavit ofenzivu Olomoucka oddechovým časem, domácí zase ukázal na své mladé naděje a jako prvního poslal na palubovku Erika Klepače a toho o chvíli později doplnil také Lukáš Sychra. I tito mladíci přispěli k důležitému ligovému vítězství.