BK JIP Pardubice - BK Olomoucko 100:91
24.04.2019 18:00

Marný boj na půdě Válečníků

03.04.2019 | Se třetí porážkou v řadě se museli smířit basketbalisté BK Olomoucko. V Děčíně se radovali Válečníci z těsné výhry 79:76, kterou neodvrátil ani Javonte Douglas, autor sedmatřiceti bodů.

Válečníkům se v předchozím utkání dařila střelba z dálky a také proti Hanákům se tlačili do trojkových pokusů. V první desetiminutovce čtyři proměnili a také díky tomu drželi až do 7. minuty mírný náskok. Poprvé skóre na hostující stranu překlopil trojkou Douglas, který při svém prvním pobytu na palubovce zaznamenal jedenáct bodů. Především jeho zásluhou vyhráli hosté úvodní část duelu 18:17.
První koš další periody sice dal Douglas, pak ovšem hosté začali v útoku zmatkovat. Mikulič neproměnil snadnou středu z pod koše, další dva výpady na domácí palubovku skončily ztrátou. Děčín toho dokázal využít a ve 16. minutě vedl už o osm bodů 32:24. Olomoucko dokázalo včas odpovědět. Důležité koše dával především Dedek, po chvilkové odmlce se prosadil Douglas a v poločase hosté prohrávali pouze 39:41.
Na pokračování zápasu se v kabině lépe připravili basketbalisté ze severu Čech a po čtyřech minutách měli na své straně náskok šesti bodů (48:42). Zlepšená obrana Hanáků však pomohla k obratu. Na konci 28. minuty zaznamenal své první body Váňa, jeho koš byl ovšem důležitý, protože přinesl vedení 54:53. Tento okamžik pomohl Olomoucku k vedení 59:57 po třiceti minutách.
V poslední čtvrtině se hosté drželi ve vedení do 36. minutě, než rozhodčí odpískali nesportovní faul Norwovi. Ten domácí potrestali pěti body a rázem vedli 71:68. Od této chvilky se Olomoucko čtyřikrát dostalo na rozdíl jediného bodu, vyrovnání se však nedočkalo.