BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy 100:88
25.05.2019 18:00

Kolín zostuzen. Váňa dal devět trojek

09.01.2019 | Zcela bez problémů zapomenuli basketbalisté BK Olomoucko na nepříjemnou porážku v Opavě hned v následujícím mistrovském utkání s Kolínem. Svého soupeře pustili několikrát do těsného vedení, jinak ale naprosto dominovali. Výsledkem 111:82 si definitivně zajistili postup do nadstavbové skupiny A1.

První minuty připomínaly bezstarostnou přestřelku, během níž se soupeři několikrát vystřídali ve vedení. V 5. minutě po trojce Gogy domácí vedli 16:13, o chvíli později Machač ze stejné vzdálenosti upravil na 21:20 pro Kolín. Domácím patřily výrazněji až poslední okamžiky desetiminutovky. Dva koše Palyzy, který dal v první periodě deset bodů, jim přinesly vedení 29:25.
Střelecký apetit nepřešel domácí hráče ani v následující pasáži. Při chuti byl především Váňa. Během několika minut proměnil pět trojek a po jedné přidal i úspěšnou šestku po předchozím faulu. Navíc Olomoucko zlepšilo obranu a v 17. minutě poprvé vedlo dvouciferným rozdílem. Kolínští se sice snažili kouskovat hru a měnit obranu, dobře naložená sestava domácích přesto dovedla poločas k příznivému výsledku 60.46.
Po pauze se chviličku hráči Olomoucka zdrželi myšlenkami v šatně a polabský celek se přiblížil na rozdíl deseti bodů (63:53). Byla to však pouze chvilková komplikace na cestě za jednoznačným úspěchem. Koše na domácí straně rychle přibývaly a přes časté střídání rozdíl narůstal. Deset minut před pauzou už Hanáci vedli rozdílem několika tříd 90:58.
Jednoznačná partie se dohrávala v poklidu. Za rozhodnutého stavu si už šest minut před koncem vyžádali nasazení nadějného pivota Sychry a ten vzápětí proměnil svůj první střelecký pokus. Stovku zařídil Dedek, ani po pokoření této hranice Hanáci svého soupeře nešetřili.